Przejdź do strony naszego Vegetarian Research Group

 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu:

 

badaniewege@gmail.com

 

 

 

Dołączenie do WegePanelu jest łatwe. Wystarczy tylko zostawić swój adres e-mail TUTAJ:
 
 
 
 
 
 
 

Skontaktujemy się z Tobą i udzielimy dalszych informacji.

Dołączenie do WegePanelu oznacza, że staniesz się częścią naukowej bazy kontaktowej. Za każdym razem, kiedy powstanie nowy kwestionariusz, otrzymasz e-maila z zaproszeniem do wypełnienia go.

Projekt otrzymał pozytywną opinię rygorystycznej Komisji Etycznej Uniwersytetu SWPS. Oznacza to, że kwestionariusze, które wypełnisz, spełniają wszelkie etyczne i akademickie standardy, zapewniają niezbędną politykę prywatności oraz bezpieczny system zbierania danych.

 

Jesteśmy polsko-amerykańskim zespołem psychologów z dwóch znanych centrów badawczych: w College of William and Mary, USA oraz na Uniwersytecie SWPS w Warszawie i w Poznaniu. Łączy nas wspólny cel: by prowadzić profesjonalne, niekomercyjne badania i dzielić się naukową wiedzą z nich płynącą w artykułach i raportach.

Projekt ten otrzymał istotne finansowanie Narodowego Centrum Nauki jako ważny społecznie, innowacyjny i pierwszy taki projekt w Polsce.

 

 

Mimo rosnącego zainteresowania mediów tematem wegetarianizmu i ograniczania mięsa w diecie, jest zadziwiająco mało wiedzy naukowej na ten temat. Współpracujemy z wiodącymi polskimi organizacjami, takimi jak RoślinnieJemy, ProVeg Polska i Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!, by lepiej zrozumieć wegetarianizm i ogólne nastawienie ludzi do jedzenia. Twój udział w ankietach, które stworzyliśmy, dostarczy bardzo potrzebnej i nowej wiedzy w tym zakresie. Jako badacze, nie możemy opowiadać się za konkretnymi postawami czy ideałami, ale zebrane w badaniu informacje będą bardzo ważne i przydatne dla naszych Partnerów - organizacji non-profit w rozwoju ich działań i programów. Wierzymy, że dobre badania pomagają ludziom podejmować dobre decyzje.

 

Co sprawia, że ludzie chcą być wegetarianami?
Co sprawia, że nimi pozostają?

Co jest dla nich ważne?

Jak im się wiedzie w życiu?

Kiedy dieta wegetariańska zaczyna być stylem życia?

Jak wpływa na życie człowieka w różnych sferach?

Jakie argumenty są istotne dla ludzi chcących ograniczyć ilość spożywanego mięsa?

 

 

To tylko niektóre z pytań, jakie zadajemy sobie na temat społeczności polskich wegetarian. Pytań, które – jak dotąd – pozostają bez odpowiedzi. Wszelkie poprzednie badania, próbujące te odpowiedzi znaleźć, były skierowane do ogólnej populacji, w której wegetarianie stanowią zaledwie 9%. Z perspektywy naukowej, to nie wystarcza, by wyciągnąć rzetelne wnioski.

 

Dlatego tworzymy pierwszy w historii Ogólnopolski Wegetariański Panel Badawczy – bazę polskich wegan, wegetarian, fleksitarian, reduktarian i wszystkich, którzy podejmują próbę ograniczenia produktów zwierzęcych w diecie i w życiu - a także wszystkich pozostałych, którzy chcą do nas dołączyć! Chcemy dotrzeć do dziesiątek tysięcy z Was i zadać Wam pytania, które uważamy za ważne. Wasze odpowiedzi pozwolą nam lepiej poznać naszą społeczność.

Twój e-mail
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
  1. en
  2. pl

© 2017 Proudly created with webwavecms.com

Kliknij by przejść do opisu projektu

Przeczytaj o nas więcej

  1. en
  2. pl