Jeśli masz jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu:
badaniewege@gmail.com
Skontaktujemy się z Tobą i udzielimy dalszych informacji.
Dołączenie do WegePanelu oznacza, że staniesz się częścią naukowej bazy kontaktowej. Za każdym razem, kiedy powstanie nowy kwestionariusz, otrzymasz e-maila z zaproszeniem do wypełnienia go.
Projekt otrzymał pozytywną opinię rygorystycznej Komisji Etycznej Uniwersytetu SWPS. Oznacza to, że kwestionariusze, które wypełnisz, spełniają wszelkie etyczne i akademickie standardy, zapewniają niezbędną politykę prywatności oraz bezpieczny system zbierania danych.
Jesteśmy polsko-amerykańskim zespołem psychologów z dwóch znanych centrów badawczych: w College of William and Mary, USA oraz na Uniwersytecie SWPS w Warszawie i w Poznaniu. Łączy nas wspólny cel: by prowadzić profesjonalne, niekomercyjne badania i dzielić się naukową wiedzą z nich płynącą w artykułach i raportach.
Projekt ten otrzymał istotne finansowanie Narodowego Centrum Nauki jako ważny społecznie, innowacyjny i pierwszy taki projekt w Polsce.
Mimo rosnącego zainteresowania mediów tematem wegetarianizmu i ograniczania mięsa w diecie, jest zadziwiająco mało wiedzy naukowej na ten temat. Współpracujemy z wiodącymi polskimi organizacjami, takimi jak RoślinnieJemy, ProVeg Polska i Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!, by lepiej zrozumieć wegetarianizm i ogólne nastawienie ludzi do jedzenia. Twój udział w ankietach, które stworzyliśmy, dostarczy bardzo potrzebnej i nowej wiedzy w tym zakresie. Jako badacze, nie możemy opowiadać się za konkretnymi postawami czy ideałami, ale zebrane w badaniu informacje będą bardzo ważne i przydatne dla naszych Partnerów - organizacji non-profit w rozwoju ich działań i programów. Wierzymy, że dobre badania pomagają ludziom podejmować dobre decyzje.
Co sprawia, że ludzie chcą być wegetarianami?
Co sprawia, że nimi pozostają?
Co jest dla nich ważne?
Jak im się wiedzie w życiu?
Kiedy dieta wegetariańska zaczyna być stylem życia?
Jak wpływa na życie człowieka w różnych sferach?
Jakie argumenty są istotne dla ludzi chcących ograniczyć ilość spożywanego mięsa?
To tylko niektóre z pytań, jakie zadajemy sobie na temat społeczności polskich wegetarian. Pytań, które – jak dotąd – pozostają bez odpowiedzi. Wszelkie poprzednie badania, próbujące te odpowiedzi znaleźć, były skierowane do ogólnej populacji, w której wegetarianie stanowią zaledwie 9%. Z perspektywy naukowej, to nie wystarcza, by wyciągnąć rzetelne wnioski.
Dlatego tworzymy pierwszy w historii Ogólnopolski Wegetariański Panel Badawczy – bazę polskich wegan, wegetarian, fleksitarian, reduktarian i wszystkich, którzy podejmują próbę ograniczenia produktów zwierzęcych w diecie i w życiu - a także wszystkich pozostałych, którzy chcą do nas dołączyć! Chcemy dotrzeć do dziesiątek tysięcy z Was i zadać Wam pytania, które uważamy za ważne. Wasze odpowiedzi pozwolą nam lepiej poznać naszą społeczność.
© 2017 Proudly created with webwavecms.com